ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧୁକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାୟଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧୁକାରୀ ମାନଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଏକ ତିନିଦିନିଆ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜ୍ୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧୁକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ


ଭୁବନେଶ୍ବର,ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ରାୟଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ବରିଷ୍ଠ ଅଧୁକାରୀ ମାନଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଏକ ତିନିଦିନିଆ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆଜି ରାଜ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ କମିଶନରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ମଧୁସୂଦନ ଦାସ ଆଞ୍ଚଳିକ ବିତିୟ ପରିଚାଳନା ଏକାଡେମୀ ପରିସରରେ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପରିଚାଳିତ ଏହି ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ୟାଡରର ଆଇ.ଏ.ଏସ, ଆଇ.ପି.ଏସ. ଅଧୁକାରୀଙ୍କ ସମେତ ୫୧ ଜଣ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବରିଷ୍ଠ ଅଧୁକାରୀ, ଯନ୍ତ୍ରୀ ଓ ପରାମର୍ଶଦାତା ପ୍ରମୁଖ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ତିନିଦିନିଆ ତାଲିମ ଶିବିରକୁ ଉଦଘାଟନ କରି ରାଜ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ କମିଶନର ତଥା ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଶ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଜେନା ଓଡ଼ିଶା, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପରି ସମୁଦ୍ର ତଟବର୍ତ୍ତୀ ରାଜ୍ୟ ମାନଙ୍କରେ ନିରନ୍ତର ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟର ସମ୍ଭାବନା ଓ ତାହାର ସଫଳ ମୁକାବିଲା ସକାଶେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ବୈଷୟିକ ଓ ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତିର ଉପାଦେୟତା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ବିଗତ କିଛି ବର୍ଷର ସଂଗଠିତ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ବଳରେ ଓଡ଼ିଶା କିପରି ଏକ ଦୁର୍ବିପାକଗ୍ରସ୍ତ ରାଜ୍ୟରୁ ଉନ୍ନତି ହୋଇ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଶ୍ୱର ଏକ ନମ୍ବର ମଡେଲ ରାଜ୍ୟରେ ପରିଣତ ହୋଇପାରିଛି ତାହାର ଏକ ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ଉପସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ ।

ଉଦଘାଟନୀ ସମାରୋହରେ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖ୍ ମଧୁସୂଦନ ଏକାଡେମୀର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶ୍ରୀ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ସ୍ବାଇଁ ଆବଶ୍ୟକତା ହିଁ ଉଭାବନର ଜନନୀ ବୋଲି ମତବ୍ୟକ୍ତ କରିବା ସହିତ ଉପଯୁକ୍ତ ତାଲିମ ବଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଭିତ୍ତିଭୂମି କିପରି ବ୍ୟାପକ ଓ ପେଷାଦାର ଦକ୍ଷତା ସମ୍ପର୍ଣ୍ଣ ହୋଇପାରିଛି ସେ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ବିଶଦ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ରାଜ୍ୟ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୁପକ୍ଷଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଶ୍ରୀମତୀ ସୁସ୍ମିତା ବେହେରା ତାଙ୍କର ଅଭିଭାଷଣରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଭିତରେ ଥିବା ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ସମସ୍ୟା ଓ ଏହାର ନିରାକରଣ ପାଇଁ ସାମଗ୍ରିକ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା ଏବଂ ନିରନ୍ତର ଯୋଗାଯୋଗ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ବ ଆରୋପ କରିଥିଲେ। ଏହି ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ଅଧୁକାରୀ ବୃନ୍ଦ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କେନ୍ଦ୍ରମାନ ବୁଲିଦେଖୁବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ଉଦ୍ଧାର ଓ ଥଇଥାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସକ୍ରିୟ ତାଲିମ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
Tags:

Post a Comment

Please do not enter any spam link in the comment box.

[disqus][facebook][spotim]

Contact Form

Name

Email *

Message *

Powered by Blogger.
Javascript DisablePlease Enable Javascript To See All Widget